ads-468     ads-468

مطالب آموزشی کنکوری/دبیرستان/مشاوره

پویانمایی برخورد نیمسازهای متوازی الاضلاع


در فصل اول کتاب هندسه دو سال سوم ریاضی خوانده ایم که شکل حاصل از برخورد نیمسازهای داخلی هر متوازی الاضلاع یک مستطیل است و اثبات آنرا که بسیار ساده است یاد گرفته ایم.

اما در کلاس درس برای تعدادی از دانش آموزان جای سؤال است که اگر متوازی الاضلاع کشیده تر شود آیا باز هم شکل حاصل مستطیل است، در پاسخ باید گفت که بله، شکل حاصل همواره مستطیل خواهد شد.

با توجه به فایل ضمیمه شما میتوانید با جابجایی رئوس متوازی الاضلاع آنرا کشیده تر یا جمع تر کنید و شکل حاصل را که مستطیل میشود مشاهده نمایید.

فایلhtml میباشد برای اجرای آن احتیاج به یک مرورگر دارید. ممکن است در تلفن همراه بعضی از مرورگرها اجرا نکنند. Operaو Firefox و UcBrowser سه مرورگری هستند که اجرا میکنند.

 محسن حاجی پور- گروه آموزشی آزمون پلاس

لینک اجرای مستقیم :

نیمسازهای متوازی الاضلاع 

لینک دانلود:

نیمسازهای متوازی الاضلاع

5.0
آخرین اصلاح: اوت 18, 2016 10:38
نوشته های مرتبط: پویانمایی اثبات قضیه نیمسازهای داخلی مثلث پویانمایی مجموع زوایای داخلی مثلث پویانمایی مقاطع مخروطی به صورت سه بعدی و هوشمند پویانمایی اثبات قضیه فیثاغورس به روشی جالب پویانمایی محاسبه حجم هرم پویانمایی محاسبه طول بردار در فضای سه بعدی پویانمایی قضیه تالس در فضا (به صورت سه بعدی و متحرک) پویانمایی مجموع پایین و بالای ریمان (انتگرال) پویانمایی مجموع پایین و بالای ریمان چند تابع مثلثاتی (انتگرال) پویانمایی اصل کاوالیری در مورد حجمها (به صورت سه بعدی)
شکل حاصل از برخورد نیمسازهای متوازی الاضلاع

1 نظر برایپویانمایی برخورد نیمسازهای متوازی الاضلاع

نظر دهید

ایمیل شما نمایش داده نمی شود